Ekspertka ESG z ponad 15-letnim doświadczeniem w tematach związanych z różnorodnością, równością i włączeniem (diversity, equity and inclusion) oraz zaangażowaniem społecznym biznesu – gł wolontariatem pracowniczym i dialogiem ze społecznością lokalną. Jako konsultantka i certyfikowana trenerka biznesu wspiera firmy w procesach budowania owocnych relacji z zatrudnionymi i innymi interesariuszami.
Wcześniej dyrektorka operacyjna w Fundacji DEI Alliance. Pracowała także w Better, Divercity+, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacji Citi Handlowy. Jest jedną z osób inicjatywnych oraz koordynatorką ogólnopolskiej kampanii społecznej #PowiedzCześćRóżnorodności. Ewa zarządzała Kartą Różnorodności w Polsce oraz prowadziła program edukacyjny dla firm dostarczający narzędzi w obszarze diversity&inclusion. Przez ponad 3 lata była członkinią Europejskiej Platformy Wymiany Wiedzy i Doświadczeń Europejskich Kart Różnorodności, działającej przy Dyrekcji Generalnej ds. Sprawiedliwości Komisji Europejskiej.
Autorka tekstów o różnorodności w miejscu pracy i wolontariacie pracowniczym. Wykładowczyni w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz Collegium Civitas.
Mówi się, że nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. DEI to nie trend, a standard. W przeciwieństwie do trendów pozostanie z nami przez kolejne dekady. Warto zatem przygotować się na maraton, a nie sprint. Oznacza to budowanie przemyślanej długofalowej strategii spójnej z misją i wartościami organizacji. Jednak każda droga ku DEI powinna zacząć się od pakietu startowego, który pomoże wybrać „trasę” najlepszą dla organizacji, mapę z punktami kontrolnymi i zapewni sukces na przysłowiowej mecie. Co powinno się w nim znaleźć? O tym porozmawiamy z naszymi panelistami.
Moderatorka panelu: Paulina Gadowska-Grażul