Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWM w Olsztynie.
Związana z Michelin od 29 lat. W komunikacji wewnętrznej stara się przecierać coraz to nowe ścieżki, dalekie od rutyny. Szefowa zespołu zajmującego się komunikacją programu RównieWażni, którego celem jest wspieranie i rozwijanie idei różnorodności w Michelin Polska. Liderka-wolontariuszka Mocy Dobra – programu wolontariatu pracowniczego Michelin Polska.
Pasjonatka reportażu skupiająca się na tematyce społecznej z akcentem na historie kobiet (herstorie). Jej reportaż o wielokulturowości na Warmii „Już do Was nie przyjdę” (ISBN 978-83-923155-7-5) został wyróżniony w 2021 roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Konkursie Dziennikarskim im. Seweryna Pieniężnego.
Największe marzenie – inspirować.
Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego z 2023 roku: „Sytuacja kobiet w Polsce z perspektywy społeczno-ekonomicznej”, w ciągu ostatnich 15 lat zwiększył się odsetek aktywnych zawodowo kobiet o blisko 10 punktów procentowych. Dziś to aż 66% - więcej niż średnia krajów Unii Europejskiej. Kobiety dbają także o swoje kompetencje i inwestują w siebie. Co druga kobieta w wieku 25-34 lata ma wyższe wykształcenie. Pomimo tego, wciąż pozostaje dużo do zrobienia, a jednym z tych obszarów są zarobki.
Podczas tego panelu zdiagnozujemy i obalimy mity dotyczące stereotypowego postrzegania kobiet w organizacjach. Porozmawiamy o faktach, czyli: jakie jest prawo, na co wskazują dane statystyczne i na jakich przesłankach opiera się kontekst kulturowy, z którym mierzą się kobiety w pracy. Zastanowimy się, jak diagnozować organizacje w kontekście równości szans wszystkich pracowników i w jaki sposób inicjować zmiany w dobrym kierunku w oparciu o konkretne narzędzia, jak: strategia firmy, proces rekrutacji, zarządzanie talentami, indywidualny plan rozwoju zawodowego, program mentoringu, coaching, zarządzanie wynagrodzeniami, rozwiązania ułatwiające praktykowanie work-life balance i in.
Będzie o rysach na szklanym suficie korporacji, empatycznym przywództwie, parytetach i autorytetach, pieniadzach oraz o znaczeniu feminatywów. Konkretnie i na przykładach.
Moderatorka panelu: Marzena Strzelczak