Sebastian Rozenkowski
Kierownik w Volkswagen Poznań, Koordynator grupy projektowej „Różnorodność na produkcji”
Sebastian Rozenkowski
Kierownik w Volkswagen Poznań, Koordynator grupy projektowej „Różnorodność na produkcji”

Sebastian Rozenkowski jest absolwentem Politechniki Łódzkiej wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn.

W Volkswagen Poznań pracuje od ponad 20 lat. Przez ten czas miał możliwość pełnić funkcje kierownicze w wielu obszarach produkcyjnych.

Od 2007 r. kierował działem Inżynierii Przemysłowej odpowiadając za optymalne przygotowanie produkcji i rebalancing linii produkcyjnej.

W 2012 r. objął stanowisko kierownika działu System Produkcyjnym, wdrażając metody szczupłego wytwarzania w Volkswagen Poznań, był także współtwórcą Akademii VWP – centrum szkoleniowego, gdzie pracownicy do dziś podnoszą swoje kompetencje z zakresu m.in. Lean Manufacturing.

Od 2015 r. zarządzał obszarem Montażu, odpowiadając za rozruchy nowych modeli m.in. Caddy 4 GP, T6 oraz Caddy 5. Pod swoimi „skrzydłami” miał ponad 1700 pracowników. Do jego zakresu odpowiedzialności należało również zarządzaniem parkiem maszynowym w ramach Utrzymania Ruchu oraz Techniki Połączeń Śrubowych.

Aktualnie kieruje obszarem Lakierni i równolegle od ponad roku, w ramach inicjatywy strategicznej People, koordynuje grupą projektową „Różnorodność na produkcji”, wdrażając szereg aktywności ukierunkowanych na pracowników bezpośredniej produkcji.

2024-05-16

Na dobry początek, czyli pakiet startowy maratonu różnorodności.
  • 10:15 - 11:05
  • 50 min

Mówi się, że nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. DEI to nie trend, a standard. W przeciwieństwie do trendów pozostanie z nami przez kolejne dekady. Warto zatem przygotować się na maraton, a nie sprint. Oznacza to budowanie przemyślanej długofalowej strategii spójnej z misją i wartościami organizacji. Jednak każda droga ku DEI powinna zacząć się od pakietu startowego, który pomoże wybrać „trasę” najlepszą dla organizacji, mapę z punktami kontrolnymi i zapewni sukces na przysłowiowej mecie. Co powinno się w nim znaleźć? O tym porozmawiamy z naszymi panelistami.

Moderatorka panelu: Paulina Gadowska-Grażul

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.